Jak wybrać kolor farb do wnętrz w stylu rustykalnym?

2023-02-28
Jak wybrać kolor farb do wnętrz w stylu rustykalnym?

Wnętrze w stylu rustykalnym daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. W takim pomieszczeniu nie spotkasz krzykliwych oraz kontrastujących kolorów – znaczenie ma wyczucie stylu i umiejętne łączenie barw w jasnych i ciepłych tonach. W pokoju inspirowanym wyglądem wiejskich chat królują naturalne dodatki, często wykonane własnoręcznie, które dodają szyku jednokolorowym ścianom. Jakie barwy wybrać do wnętrza w stylu rustykalnym?

Jak urządzić rustykalne wnętrze?

Rustykalne wnętrze to w ostatnim czasie jeden z popularniejszych kierunków aranżacji domów i mieszkań. Styl ten kojarzy się z prostotą i przytulnością, czyli stałymi elementami wiejskich chat. Głównym celem wystroju pomieszczeń w stylu rustykalnym jest stworzenie komfortowej przestrzeni, która służy odpoczynkowi i odprężeniu według zasad życia w zgodzie z ideą slow life.Wśród najważniejszych założeń stylu rustykalnego we wnętrzach można wskazać m.in. wykorzystanie naturalnych materiałów, podążanie za tradycyjnymi rozwiązaniami oraz nawiązania do motywów sztuki ludowej lub regionalnej. Na spójne wnętrze składa się kilka czynników – rodzaj mebli, dodatki, a także kolory ścian, które wprowadzają do wnętrza przytulny akcent.

Kolory wnętrza w stylu rustykalnym

W wiejskich wnętrzach nie ma miejsca na nowoczesne połączenia kolorystyczne – nie doświadczysz w nich kontrastowych barw i jaskrawych odcieni. Wystrój pokoju w stylu rustykalnym nawiązuje do natury, dlatego w aranżacjach przeważają kolory jasne i naturalne, takie jak biel, odcienie beżu, a także odcienie ziemi m.in. brązy, subtelne czerwienie oraz zieleń. Wystrój pomieszczenia w stylu rustykalnym urozmaicisz, wybierając stylowe dodatki oraz elementy wyposażenia, które podkreślą charakter aranżacji i ożywią przestrzeń.

Jak udekorować rustykalne ściany?

Dekoracja wnętrza w stylu rustykalnym bazuje na wykorzystaniu prostych form zaczerpniętych z życia codziennego lub natury. Możesz pokusić się o ekspozycję porcelanowej zastawy lub naczyń lepionych z gliny, drewniane kosze lub wiklinowe osłonki na doniczki. Na ścianach pięknie prezentują się obrazy nawiązujące do kultury regionu lub sztuki ludowej, barwione tkaniny wykonane na bazie naturalnych materiałów, takich jak len oraz makatki. Zadbaj o to, aby na stołach pojawiły się delikatne obrusy oraz świeże kwiaty, które podkreślą bliski kontakt z naturą.Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest również wykorzystanie naturalnej estetyki pomieszczenia. Jeśli w mieszkaniu znajduje się drewniany strop lub bele wyznaczające różne strefy – możesz podkreślić je, stawiając na wybór mebli z tego samego gatunku drewna.

Meble rustykalne malowane

Cechą charakterystyczną wnętrz w stylu loft jest wybór białych mebli, które wprowadzają do pokoju sielankowy klimat. Najlepszym wyborem jest zakup elementów wyposażenia z naturalnego drewna litego, które świetnie wpasowują się w rustykalną stylistykę i oddają główne założenia stylu. Meble rustykalne mogą pozostać w naturalnym odcieniu materiału wykorzystanego do produkcji np. sosny lub buku – sprawdzi się również wybarwienie mebli na jeden kolor np. biel, która ożywi wnętrze i doda jej prawdziwie wiejskiego wyglądu. Wyróżnikiem mebli rustykalnych – malowanych lub nie – jest brak elementów dekoracyjnych. Wyposażenie cechuje prosta forma i rzemieślnicze wykonanie.

Jaki kolor ścian do mebli dąb rustykalny?

Meble drewniane dąb rustykalny doskonale uzupełniają wystrój wnętrza o białym kolorze ścian. Delikatny kontrast pozwala nadać wnętrzu nieco bardziej elegancki charakter, dlatego taki rodzaj wyposażenia świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, które łączą nowoczesność z tradycją. Drewniane meble w stylu rustykalnym znajdziesz w naszym sklepie – oferujemy szeroki wybór komód rustykalnych, regałów, biblioteczek, a także szaf do pokoju inspirowanego wiejskim klimatem.

pixel