Jaka szafa drewniana będzie najlepsza do Twojego domu?

2021-05-28
Jaka szafa drewniana będzie najlepsza do Twojego domu?

Jaka szafa drewniana będzie najlepsza do Twojego domu?

Rozważając zakup szafy do swojej sypialni, przedpokoju czy garderoby musimy bardzo poważnie zastanowić się jaki model, rozmiar oraz kształt będzie dla nas najlepszy. Nie od dzisiaj wiadome jest, że szafa nie spełnia tylko funkcji miejsca, gdzie przechowujemy nasze ubrania czy obuwie. Szafa siała się swoistą skrytką na wszelkiego rodzaju przedmioty, nieważne czy chcemy w niej przechowywać ubrania, obuwie, sejf czy odkurzacz, musi spełniać nasze wymagania, ponieważ szafę kupuje się na lata- ważne zatem, aby był to zakup najlepszy z możliwych.

Rozważając zakup szafy do swojego domu w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, z jakiego materiału powinna być wykonana. Stanowczo odradza się zakup szafy z płyty MDF lub sklejki, dlaczego? Ze względu na jakość wykonania. Najzwyklejsza szafa z supermarketu nie zapewni nam wysokiej jakości, możemy być pewni, że wytrzyma maksymalnie kilka lat, a po tym czasie, jej walory wizualne diametralnie się zmienią.

Z pomocą przychodzą szafy z drewna litego, na rynku najpopularniejszym materiałem do produkcji nie tylko szaf, ale i innych mebli jest drewno sosnowe oraz bukowe. I nad tymi gatunkami drewna powinniśmy się najbardziej pochylić. Zacznijmy od początku.

Szafa bukowa

Szafa bukowa z drewna litego to jak sama nazwa wskazuje szafa z litego, mocnego drewna bukowego. Wybierając szafę bukową możemy być spokojni o to, że przetrwa co najmniej 20 lat a jej stan wizualny oraz techniczny się nie pogorszy. Buk jest jednym z najtwardszych gatunków drewna. Materiał ten od lat wykorzystywany jest do produkcji szaf. Poza trwałością jest to również element wystroju wnętrza, który doskonale sprawdzi się w sypialni, garderobie czy przedpokoju.

Szafy bukowe produkowane są w kilkunastu wariantach. Powinniśmy dobrze zastanowić się jakiej szafy potrzebujemy. Na rynku dostępne są mniejsze szafy jednodrzwiowe, szafy dwudrzwiowe, szafy trzydrzwiowe oraz największe bukowe szafy czterodrzwiowe. Wszystkie to szafy dostępne są w konfiguracjach z drążkiem na wieszaki, z półkami lub dzielone. Jest w czym wybierać- to już od nas zależy czy posiadamy duże ilości koszul do powieszenia, czy wolimy skupić się na składaniu ubrań i układaniu ich na półki, a może pół na pół?

Nie zapomnijmy też wspomnieć o szafach bukowych z szufladami. Teraz nawet szafa jest w stanie być naszą małą komódką nie bieliznę. Szafa z szufladami to idealny wybór, jeśli w swoim pokoju nie posiadamy zbyt dużo miejsca na dodatkową komodę.

Do zakupu możliwa jest również bukowa szafa przesuwna. Idealny wybór, jeśli nie posiadamy w swojej sypialni zbyt dużo miejsca na otwierające się masywne drzwi szafy bukowej.

Szafa sosnowa

Jeżeli chodzi o szafy sosnowe z litego drewna to jest tutaj troszkę większe pole do popisu. Sosna jest gatunkiem wręcz stworzonym do produkcji szaf oraz innych mebli drewnianych. Materiał ten jest znany i ceniony od pokoleń, a posiadanie w swoim domu szafy sosnowej podnosi delikatnie prestiż domu i jego mieszkańców. Wystarczy zapytać naszych mam czy babci.

Oferta szaf sosnowych jest na pierwszy rzut oka bardzo podobna do oferty szaf bukowych. Również znajdują się modele szaf jednodrzwiowych, szaf dwudrzwiowych, szaf trzydrzwiowych, wielkich szaf czterodrzwiowych. Wszystkie dostępne w konfiguracjach z drążkiem na wieszaki, z półkami lub dzielona. Z szufladami lub bez. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku sosnowej szafy przesuwnej- bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń.

Jest w czym wybierać, ale to dopiero początek.

Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca pod ścianą pokoju być może w jego rogu znalazłoby się miejsce na sosnową szafę narożną. Pozwala to z jednej strony zaoszczędzić cenną powierzchnię, a z drugiej zagospodarować róg pomieszczenia w piękną sosnową szafę narożną.

Jeżeli nie posiadamy w swoim pomieszczeniu lustra to z pewnością warto zastanowić się nad sosnową szafą z lustrem. Opcja wręcz idealna dla każdej kobiety, która nie musiałaby wychodzić podczas szykowania się do wyjścia do innego pomieszczenia z lustrem czy do łazienki.

W jakim stylu wybrać szafę do swojego pokoju?

Styl drewnianej szafy nie może pozostać obojętny i nad nim trzeba się bardzo dokładnie zastanowić. Wszystko zależy tutaj, od tego, jak urządzone jest nasze mieszkanie.

Jeżeli nasze mieszkanie wykonane jest w ciemniejszych barwach może warto zastanowić się tutaj nad białymi sosnowymi szafami w stylu skandynawskim, klasyczne szafy sosnowe lub bukowe z pewnością wpiszą się stonowane klimaty. Jest w czym wybierać, wiele zależy od naszego gustu oraz indywidualnych preferencji. Kwestia koloru szafy nie jest problemem.

Podsumowanie

Szafa jest bardzo ważnym elementem naszego domu. Ważne jest, aby jej zakup był przemyślany i podparty wymaganiami, jakie stawiamy przed naszą szafą.

Woodenparadise.pl posiada w swojej ofercie szeroki wybór szaf sosnowych oraz bukowych, tych klasycznych oraz bardziej nowoczesnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szafa sosnowa oraz bukowa z drewna litego to najlepszy wybór.

Polecane

pixel