Jakie są zalety i wady mebli wykonanych z sosny?

2021-05-20
Jakie są zalety i wady mebli wykonanych z sosny?

Zalety i wady mebli sosnowych

Rozważasz zakup mebli do Twojego domu? Nie wiesz na jakie rozwiązanie się zdecydować? W naszym artykule dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat mebli sosnowych.

Dlaczego meble sosnowe?

Drewno sosnowe to niezwykle popularny materiał do produkcji mebli. Posiada ono kilka cech które decydują iż stał się tak często wybieranym surowcem do produkcji mebli. Głównie zadecydowała tutaj cena- drewno sosnowe jest stosunkowo tanie oraz można je bez problemu nabyć na rodzimym rynku dlatego zakup większej ilości nie stanowi problemu nawet dla drobnego rzemieślnika.

Kolejnym aspektem stanowiącym o częstym wyborze drewna sosnowego do produkcji mebli jest jego wytrzymałość. Drewno sosnowe wykorzystuje się do produkcji mebli sosnowych od wielu dziesiątek lat. Jest to materiał dość twardy, a meble sosnowe są synonimem wytrzymałości na długie lata zachowując jednocześnie świetny stan. Chyba każdy z nas był kiedyś w domu w którym stała wielka sosnowa szafa lub komoda- bardzo stary mebel który zachwycał swoim wyglądem pomimo dużego wieku.

Meble sosnowe. Meble miłe dla oka.

Meble sosnowe dzięki swojej żółtawej barwie są zjawiskowo piękne i miłe dla otoczenia. Z pewności wpiszą się w nastrój niejednego domu, bez względu na to w jakim stylu posiadamy urządzone mieszkanie. Wspaniałą klasyczną sypialnie można bez problemu urządzić w stylowe sosnowe łóżko, sosnową szafę czy komodę. Połączenie wielu mebli sosnowych zapewni idealna kompozycję oraz filtracje wilgoci którą pochłania oraz oddaje drewno sosnowe. Takie zachowanie drewna sosnowego jest naturalne oraz w pełni uwarunkowane przez strukturę drewna sosnowego.

Drewno sosnowe to nie tylko naturalny żółtawy kolor, możemy je lakierować lub woskować na dowolny kolor. Drewno sosnowe jest uniwersalne- łatwe w obróbce oraz utrzymaniu, nie wymaga dużej ilości pielęgnacji.

Sosnowy styl. Sosnowy dom.

Wykańczając nasz nowy dom lub mieszkanie często snujemy już wizje oraz zastanawiamy się jaki rodzaj mebli i dodatków będzie najbardziej pasował do naszego wnętrza. Niektóry ze względu na to, iż wykańczają mieszkanie w stylu nowoczesnym zwracają tylko uwagę na meble w stylu nowoczesnym- na przykład meble skandynawskie, to błąd.

Meble sosnowe są uniwersalnym rozwiązaniem pasującym do każdego rodzaju wnętrza. Wielokrotnie spotkaliśmy się już z tym iż projektanci czy inwestorzy zdecydowali się na połączenie nowoczesnego mieszkania z klasycznymi meblami lub na odwrót, efekt? Aż cieszy oczy. Z doświadczenia wiemy, że takie połączenia są wyszukane i przemyślane. Jesteśmy pewni, że meble sosnowe w nowoczesnym domu z pewnością trafia w gusta nie tylko Państwa, ale i gości odwiedzających Państwa dom.

Meble sosnowe kuszą.

Podsumowując nie ma lepszego rozwiązania dotyczącego zakupu mebli sosnowych dla Państwa domu. Możemy być pewni, że zakupiona szafa sosnowa spełni oczekiwania i w połączeniu ze stylową sosnową komodą, szafką nocną z litego drewna czy mocnym drewnianym łóżkiem idealnie wpasuje się w Państwa klimat, a co najważniejsze koszt takiej inwestycji nie będzie dużo wyższy niż mebli Ikea które będą nadawały się do wymiany po kilku latach.

W ofercie sklepu internetowego WoodenParadise znajdują się meble z litego drewna sosnowego. Z nami urządzisz niemalże każde pomieszczenie swojego domu. Posiadamy kilka kolekcji stylowych oraz nowoczesnych mebli sosnowych, począwszy od kolekcji mocno klasycznych do nowoczesnych rozwiązań.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą WoodenParadise.pl – to gwarancja najlepszych mebli sosnowych w najlepszej cenie.

Oferta zawiera: szafy sosnowe, łóżka sosnowe, komody sosnowe, regały sosnowe, kredensy sosnowe, witryny sosnowe, sosnowe szafki nocne, biurka sosnowe, ławy sosnowe, sosnowe szafki na buty, sosnowe garderoby do przedpokoju, sosnowe bieliźniarki.

Polecane

pixel