Meble rustykalne… czy warto?

2021-05-26
Meble rustykalne… czy warto?

Meble rustykalne… czy warto?

Dlaczego meble rustykalne są tak popularne? To pytanie zadaje sobie nie jeden klient chcący zakupić meble do swojego domu. Śpieszymy z odpowiedzią.

Zastanawiając się na zakupem mebli do swojego wymarzonego domu czy mieszkania często stajemy przed dylematem, jaki styl mebli powinniśmy wybrać. To z perspektywy dużego wyboru modeli na rynku spędza sen z powiek, gdyż jednym z najtrudniejszych początkowych wyborów staje się czy powinniśmy zakupić meble z płyty, czy meble drewniane.

Tutaj już nasuwa się nam pierwsza odpowiedź, gdyż według nas najlepszym rozwiązaniem są meble drewniane. Meble drewniane z drewna sosnowego to swoista gwarancja tego że nasze zakupy będą udane, a meble, które nabędziemy do swojego domu będą piękne, wytrzymałe oraz stylowe.

Kolejnym wyborem, przed którym stoimy to wybór stylu mebli, którym chcemy urządzić nasze gniazdko. W tym artykule pochylimy się bardziej nad meblami w stylu rustykalnym. Meblami wręcz uniwersalnymi.

Skąd wywodzi się Styl Rustykalny?

Meble w stylu rustykalnym na dobrą sprawę znane nam już są od długich pokoleń. Zmieniła się jedynie forma ich przedstawiania połączona z nowoczesną technologią produkcji oraz elementami wykończenia.

Na pewno każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa stare wiejskie chaty na przykład na wsi u babci, a w tej chacie ogromne urokliwe meble wyglądające jakby skrywały w sobie nie jedną historię, jakby przeżyły nie jedno pokolenie- zazwyczaj są to wielkie masywne sosnowe komody, szafy czy kufry na ubrania i inne szpargały.

To właśnie jest styl rustykalny- styl wiejski, oznaczający swobodę oraz sielski klimat.

Czym wyróżniają się meble rustykalne?

Meble w stylu rustykalnym to drewniane meble o bardzo prostej formie, bardzo często jeszcze na etapie produkcji postarzane za pomocą przecierek czy spękań. Nadają wnętrzu domu niespotykany ciepły klimat, spokój i harmonię znaną doskonale z okresu naszego dzieciństwa i momentów przebywania w wiejskich domkach w tym okresie.

W obecnych czasach meble rustykalne stały się jednym z najpopularniejszych stylów mebli z drewna. Na przestrzeli lat przeszły delikatne modyfikacje, ale klimat oraz wdzięk mebli w stylu rustykalnym się nie zmienił. To meble z duszą. W dalszym ciągu meble produkowane są głównie ręczne, bez użycia specjalistycznych maszyn, tak samo spraw wygląda w przypadku malowania mebli- maluje się je ręcznie woskiem lub lakierem.

Czy meble rustykalne nadają się do każdego rodzaju wnętrz?

Meble w stylu rustykalnym są absolutnie uniwersalne. To oznacza, że nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia bez względu na to czy mieszkanie wykończone jest w stylu nowoczesnym lub bardziej klasyczny. Głownie zależy to od koloru, w jakim wykończymy meble.

Meble rustykalne mają zaletę dopasowywania się do danego stylu- wykończone w barwach zimniejszych na przykład dąb ciemny czy kasztan spiszą się idealnie w klasycznych wnętrzach natomiast wykończone na biało lub w białym kolorze z dodatkami ciemniejszego drewna meble nabierają nowoczesnego stylu podchodzącego pod styl jasnych mebli prowansalskich.

Meble w stylu rustykalnym są nie tylko uniwersalne pod względem dopasowywania się pod dany styl wykończenia domu, nadają się również do każdego pomieszczenia naszego domu.

Wspaniałym wyborem w naszym salonie byłaby witryna szklana w stylu rustykalnym, rustykalna szafka RTV, komoda rustykalna a stół rustykalny lub mniejsza ława rustykalna stałaby się częstym miejscem spotkań. Kredens rustykalny wspaniale wpasowałby się w klimat naszej klasycznej kuchni mieszcząc w sobie wszelkiego rodzaju naczynia, zastawy czy sztućce.

Sypialnie można śmiało urządzić wstawiając do niej rustykalną szafę, rustykalne łózko czy bieliźniarkę w stylu rustykalnym. W towarzystwie łóżka z pewnością miejsce znalazłyby szafki nocne w stylu rustykalnym.

Nie zapomnijmy jeszcze o gabinecie. Wspaniałe rustykalne regały czy biblioteczki w połączeniu z biurkiem w stylu rustykalnym wprowadzą do naszego gabinetu niesamowity charakter oraz podniosą naszą pozycję społeczną.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kolekcji mebli do swojego domu to powinieneś poważnie zastanowić się nad zakupem mebli rustykalnych od WoodenParadise.pl - jest to gwarancja udanego zakupu.

Polecane

pixel