Meble woskowane czy lakierowane? Zalety oraz wady….

2021-05-25
Meble woskowane czy lakierowane? Zalety oraz wady….

Meble woskowane czy lakierowane? Zalety oraz wady

Jeżeli planujesz zakup mebli do swojego domu to bardzo ważną kwestią oprócz wyboru materiału, stylu jest również wybór metody lakierowania drewna- lakier lub wosk.

Wybór lakieru lub wosku do pokrycia zakupionych mebli pozostaje kwestią indywidualną i należy poważnie się zastanowić zanim podejmie się odpowiednia decyzję.

Meble lakierowane

Meble lakierowane nie lubią wilgoci, częstych zmian pogody, mocnego nasłonecznienia czy skoków temperatury, ale paradoksalnie są na te czynniki odporne bardziej niż meble woskowane. Meble lakierowane lakierem na bazie wody są dodatkowo odporne na wszelkiego rodzaju przebarwienia, uszkodzenia czy zarysowania. Dlatego meble lakierowane znakomicie sprawdzą w na przykład w salonie w którym częsta obecność mieszkańców naraża nasz meble lakierowane na ewentualne uszkodzenia.

Meble lakierowane to jedne z najpopularniejszych rodzajów mebli jakie posiadamy na rynku. Wykonuje się je głównie z drewna sosnowego oraz bukowego. Meble sosnowe z drewna litego to klasa sama w sobie, nadają się absolutnie do każdego pomieszczenia a jej łatwość obróbki która idzie w parze z dobrą ceną oraz jakością jest kusząca dla każdego kto rozważ zakup mebli sosnowych. Lakierowane meble sosnowe to najprawdopodobniej najlepszy z możliwych wyborów. Nie zapomnijmy również o bukowych meblach lakierowanych- twarde drzewo bukowe wraz z bledszym odcieniem wprowadzi niesamowity, stonowany nastrój w mieszkaniu.

Meble woskowane

Meble woskowane pokryte woskiem na bazie wosku pszczelego, dają meblom niezawodną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Nałożony na meble wosk staje się swoistą barierą dla zanieczyszczeń oraz pyłu wirującego w powietrzu. Kolejnymi zaletami mebli z nałożoną powłoką z wosku to między innymi możliwość ponownego nakładania takie powłoki co zapewni gwarancję większej ochrony nie zmieniając przy tym struktury drewna.

Meble woskowane za pomocą nałożonego oraz w zależności od wybranego odcienia stają się błyszczące lub matowe, a ich słoje są mocniej eksponowane na tle reszty struktury drewna lub mebli lakierowanych.

Zastosowanie mebli woskowanych

Meble woskowane ze względu na swoje cechy nadają się nie tylko do użytku domowego. Śmiało można je zastosować również w restauracjach, karczmach czy biurach. Niezależnie od tego w jakim stylu urządzony masz dom, meble woskowane znajdą tam swoje zastosowanie.

Meble woskowane wykonywane są głównie z drewna sosnowego. Sosnowe meble woskowane wspaniale wpiszą się w klimat nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Szczególnie uwagę należy zwrócić na meble z kolekcji Rustical. To właśnie te meble stały się ikona mebli woskowanych z litego drewna sosnowego. Są masywne, wykończone z najwyższą starannością. Idealnie wyglądają w wersji dwukolorowej- biały wosk z dodatkami delikatnego brązu. Mebel istnie nowoczesny a jednak reprezentujący mocno nowoczesną kolekcje- pozory potrafią zaskoczyć.

Podsumowanie

Niezależnie od tego jakie meble wybierzesz do swojego domu, czy będą to meble lakierowane czy meble woskowane, meble bukowe czy meble sosnowe jesteśmy pewni że będzie to świetna inwestycja która przetrwa dziesiątki lat w świetnym stylu.

Polecane

pixel