Witryna szklana do salonu- najlepsze opcje wyboru

2021-09-10
Witryna szklana do salonu- najlepsze opcje wyboru

Witryna szklana do salonu

Witryna szklana do salonu spełnia bardzo dużo funkcji. W pierwszej kolejności jest to miejsce w którym przechowujemy najlepsze w naszym domu zastawy stołowe, sztućce czy naczynia. Witryna szklana przybiera również funkcję ekspozycyjną dla różnego rodzaju zdjęć i pamiątek.

Wysoka jakość witryny ma znaczenie. Aby witryna do salonu była wytrzymała oraz służyła przez długie lata w nienaruszonym stanie ważne jest, aby została wykonana z wysokiej jakości materiału- nie ma więc sensu nabywać witrynę typu Ikea, która po pewnym czasie użytkowania staje się rozchwiana oraz traci swój urok poprzez słabej jakości materiały użyte do jej wykonania. Gwarancją sukcesu oraz witryny szklanej jest witryna wykonana z litego drewna sosnowego lub bukowego. Tylko lite drewno to materiał wysokiej jakości, który nawet po wielu latach możemy swobodnie przemalować czy odrestaurować nadając jej inny wygląd.

Witryna sosnowa klasyczna

Witryna sosnowa wykonana z litego drewna to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniach wykonanych w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Drewniana witryna do salonu posiada swoją własną duszę- świetnie podkreśla swoje sęki czy rysunek drewna. Od lat jest to symbol wyższej klasy oraz przywiązywania uwagi do jakości mebli w domu. Dostępne w sprzedaży są witryny szklane z półkami, witryny szklane z szufladami czy też popularna witryna narożna.

Witryna szklana w stylu rustykalnym lub prowansalskim

Witryna rustykalna znana nam jest od dziesiątek lat. Jest to rodzaj witryny szklanej odtworzony z dawnych lat- witryn znanych nam ze starych wiejskich chat naszych babci. Z tym, że teraz te witryny wykonywane są nowoczesną technologią z użyciem tradycyjnych narzędzi oraz ręcznego wykonania. Zdobione są w delikatne gzymsy oraz frezy nadające witrynie rustykalnej niepowtarzalną duszę. Witryna rustykalna sprawdza się znakomicie w domach letniskowych, domach z bali, gdzie świetnie komponuje się z tradycyjnym wykończeniem wnętrza.

Witryna drewniana w stylu prowansalskim w przeciwieństwie do witryny w stylu rustykalnym cechuje się prostotą wykonania oraz duszą wprost z dalekiej Prowansji. Witryna prowansalska świetnie sprawdzi się zarówno w jasnych wnętrzach jak i tych ciemniejszych nadając im niesamowitego kontrastu. Posiadamy również witryny narożne rustykalne.

Witryna w stylu skandynawskim

Szklana witryna skandynawska cechuje się północnym stylem oraz szykiem wykonania. Oparta jest na stylowych sosnowych nóżkach, wysoka jakość wykonania nie jest jej obca. W ofercie znajdą się witryny skandynawskie z szufladami, z drzwiczkami za którymi znajdują się skrytki na różnego rodzaju przedmioty, posiadamy też najprostsze witryny szklane w stylu skandynawskim.

Witryna bukowa

Szklana witryna bukowa to najwyższej klasy witryny znajdujące się w sprzedaży. Witryny wykonane są z twardego drewna sosnowego zachowującego swoje walory estetyczne prze dziesiątki lat. W ofercie znajdą się dwa typu szklanych witryn bukowych do salonu- pierwszą z nich są witryny bukowe klasyczne, drugą opcją wyboru są witryny bukowe nowoczesne. Witryny bukowe nowoczesne wykonywane są w całości, nie ma więc problemu z ich montażem. Zamontowane są szuflady bez uchwytów, z podcięciami na palce oraz prowadnice z cichym domykiem. Do tego dochodzi nowoczesny wygląd którym zachwyca się praktycznie każdy.

Podsumowanie

Witryna szklana to bardzo ważny element w każdym domu zatem szczególnie istotne jest, aby została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Tylko witryny szklane do salonu wykonane z litego drewna sosnowego lub bukowego spełniają te kryteria.

Zapraszamy do zapoznania się z oferta szklanych witryn producenta mebli WoodenParadise.pl

Polecane

pixel